Strona główna » Producent palet plastikowych radzi, jaką paletę wybrać


Producent palet plastikowych radzi, jaką paletę wybrać

Jesteśmy firmą, która zajmuje się produkcją palet plastikowych typu europalety. Plastikowe palety to palety higieniczne. Dlaczego warto z nami współpracować? Nasza paleta od podstaw została zaprojektowana przez naszą firmę, co się przełożyło na pozytywny raport patentowy. Dzięki naszemu projektowi „odchudziliśmy” paletę do wagi 14 kg nie tracąc przy tym na nośności dynamicznej – 1200 kg, nośności statycznej – 6000 kg i nośności na regale – 1000 kg. Palety eksportowe od EWELPLAST to przede wszystkim jakość i szeroki wybór. Oferujemy Państwu palety spersonalizowane o specjalnych kolorach. W porównaniu do drewnianych palet palety euro plastikowe są wykonane często z materiałów pochodzących z recyclingu. 

polski producent palet plastikowych

Dlaczego warto kupić palety plastikowe? 

Zakup palet plastikowych to strategiczna decyzja, która przynosi wiele korzyści zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Oto kilka głównych powodów, dlaczego warto inwestować w palety plastikowe:

  • Wspieranie zrównoważonego rozwoju: palety plastikowe są często produkowane z materiałów recyklingowych lub nadających się do recyklingu. Inwestując w nie, przyczyniasz się do redukcji zużycia surowców i ilości odpadów, co jest zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. W przemyśle spożywczym istotne jest posiadanie stabilnego partnera, by nie tylko mieć wytrzymałe palety, ale i dostęp do szerokiej gamy palet plastikowych.  
  • Wydajność w przechowywaniu i transportowaniu: dzięki jednolitej konstrukcji i stabilności, palety plastikowe pozwalają na łatwe układanie towarów w magazynach oraz pewne przechowywanie ich w trakcie transportu. To przekłada się na lepszą organizację i oszczędność miejsca.
  • Ochrona przed szkodnikami: w odróżnieniu od palet drewnianych, palety plastikowe nie stanowią atrakcyjnego siedliska dla szkodników i insektów. Dzięki temu, minimalizują ryzyko przeniesienia tych szkodników na towary. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. 
  • Zwiększona efektywność w przetwarzaniu: palety plastikowe są projektowane z myślą o automatycznych systemach sortowania i transportu. Ich jednolita konstrukcja i precyzyjne wymiary przekładają się na płynniejsze i bardziej efektywne procesy. Palety plastikowe są wykonane m.in. z polietylenu, a my jesteśmy producentem palet, który szuka ekologicznych dróg, by produkować higieniczne palety. 
  • Własne markowanie: palety plastikowe mogą być indywidualnie oznakowane lub dostosowane do potrzeb firmy, co ułatwia ich identyfikację oraz śledzenie towarów w łańcuchu dostaw. Nasze palety posiadają odpowiednie znakowanie. 
polski producent palet plastikowych - palety

Palety z tworzyw sztucznych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? 

Palety przemysłowe wykonane z plastiku mają szereg zalet. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Zobaczmy ich szereg zalet w porównaniu do palet drewnianych. 

  • Minimalne zatrzymywanie wilgoci: palety drewniane mogą zatrzymywać wilgoć i wodę, co prowadzi do zniekształceń i zmniejszenia wytrzymałości. Palety plastikowe pozostają odporne na działanie wilgoci, co przekłada się na ich dłuższą żywotność. Dostosowanie do specyficznych wymagań: palety plastikowe mogą być projektowane z myślą o konkretnej branży lub towarze. To oznacza, że możesz dostosować ich właściwości, takie jak nośność czy rozmiar, do swoich specyficznych potrzeb.
  • Prostota w utrzymaniu czystości: palety plastikowe nie wymagają malowania, lakierowania ani regularnej konserwacji, co przekłada się na obniżone koszty utrzymania w porównaniu do drewnianych palet. Warto zatem oszczędzać i wybrać palety plastikowe. 
  • Odporność na chemikalia: palety plastikowe są odporne na działanie wielu chemikaliów i substancji chemicznych, co jest szczególnie ważne w przemyśle chemicznym czy farmaceutycznym. 
  • Redukcja różnic wysokości: palety plastikowe charakteryzują się stałą wysokością, co ułatwia procesy załadunku, rozładunku i przechowywania, minimalizując różnice wysokości między paletami.
  • Wartość palet plastikowych jako narzędzia logistycznego polega na ich trwałości, dostosowaniu do specyficznych potrzeb, zrównoważonym podejściu i zdolności do poprawy efektywności operacyjnej w różnych branżach.

Palety z tworzyw sztucznych od polskiego producenta 

Szukasz doskonałych jakościowo palet, które będą antypoślizgowe, wykonane z materiałów pochodzących z recyclingu i świetnie sprawdzą się w eksporcie? EWELPLAST oferuje wysokiej jakości palety plastikowe, a na życzenia klienta jesteśmy w stanie przygotować niestandardowe palety. 

Zapraszamy do kontaktu: https://www.ewelplast.pl/kontakt/